تروهای خزنده

ترورهای خزنده و اعلام جنگ گرم

 

 

 

ويکتوريا آزاد و سجاد حق پناه (عضو پيشين اطلاعات سپاه پاسداران شيراز)

«خرمشهر آمديم، کربلا مي آييم، قدس خواهيم آمد»

(حسن عباسي رئيس مرکز بررسي هاي دکترينال امنيت ايران و سخنگو و کارشناس ارشد اطلاعات سپاه پاسداران)

لزوم نابودي اسرائيل از ديدگاه خميني:

"امروز قبله اول مسلمين به دست اسرائيل، اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است. امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني مي‌ كند. بر هر مسلمان لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند. من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزادي بخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران كمتر از گذشته نمي دانم. قبلا هم تذكر داده‌ام، دولت غاصب اسرائيل، با هدف هايي كه دارد براي اسلام و ممالك مسلمين خطر عظيم دارد و خوف آن است اگر مسلمين به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگيري از آنها امكان پذير نشود و چون احتمال خطر متوجه اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامي بخصوص و بر ساير مسلمين عموما كه رفع اين ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمايند. تمام گرفتاري ما از اين اسرائيل است! اسرائيل هم از امريکاست."

 

 

 

 

 

 

 

در اين مقاله به زمينه ها و اهداف ترورهاي خزنده جمهوري اسلامي (دکترين نظام جمهوري اسلامي)، احتمال آغاز حمله از طرف ايران، دلايل خروج مجاهدين خلق از ليست تروريسم وسناريوهاي احتمالي و وظيفه نيروهاي دموکراسي خواه پرداخته خواهد شد. در اين مقاله کوشش شده است که تحليل و ارزيابي سياسي نگارندگان مبتني باشد بر فاکت ها و روندهاي حاضر و بعضا نيز گمانه زني هايي که مي تواند اتفاق نيافتد اما ضريب اتفاق افتادن آن نيز قابل تعمق و توجه است. واقعيت اينست که چند صباحي است که ترورهاي خزنده جمهوري اسلامي عليه مقامات و ديپلمات هاي کشورهاي ديگر از جمله اسرائيل آغازگشته و عمليات مشابهي در اقصا نقاط جهان به شکل خزنده و پراکنده صورت مي گيرد. کافي است که اخبار اين ترورها را به دقت پيگيري کنيم، از جمله اين ترورها:

· اقدام سپاه قدس جمهوري اسلامي براي ترور سفير عربستان در واشنگتن به تاريخ 11 اکتبر2012 ميلادي: اين ترور توسط اريک هولدر وزير دادگستري ايالات متحده فاش شد. يک شهروند آمريکايي 56 ساله به نام منصور ارباب سيار و غلام شکوري عضو سپاه پاسداران به همراه يک فرد مکزيکي که مبلغ يک و نيم ميليون دلار براي انجام اين ترور دريافت کرده بود، متهمان اصلي اين برنامه ترور هستند(2).

· تلاش ايران براي ترور ديپلمات اسراييلي در تايلند: يک مقام امنيتي تايلند روز چهارشنبه، 15 فوريه 2012، اعلام کرد ماموران جمهوري اسلامي قصد داشتند چند ديپلمات اسراييلي در بانکوک را ترور کنند. پليس تايلندعاملين ايراني اين عمليات را در تايلند کشف و تعدادي از آنها را دستگير کرد. وزير خارجه تايلند تاکيد کرد: اين عمليات شبيه حمله عليه ديپلمات‌هاي اسراييلي در هند بود(3 ,4 ,5).

· واکنش سپاه پاسداران به دستگيري يک عضو حزب الله در قبرس و انفجار اتوبوس در بلغارستان: روز چهارشنبه 28 تيرماه 91در جريان انفجار اتوبوسي در شهر بورگاس، چهارمين کلان شهر بلغارستان که حامل جوانان اسرائيلي بوده، چند تن کشته و حدود 30 تن زخمي شدند. بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل، حزب الله را عامل بمب گذاري در بلغارستان دانست و اين گروه را عامل و دست بلند ايران معرفي کرد. در همين حال پليس بلغارستان فيلم و عکسي را از مظنون به بمب گذاري در فرودگاه بورگاس را منتشر کرد. بنا بر اين گزارش دوربين‌هاي مراقبت فرودگاه و پارکينگ خودروها از اين فرد که يک ساعت قبل از انفجار در حال گشت زني در فرودگاه و پارکينگ خودروها بوده، فيلمبرداري کرده‌اند (6 ,7).

· پليس هند رسماً ايران را متهم به ترور ديپلمات اسرائيلي در دهلي نو کرد. به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، روزنامه هندي "تايمز او انديا" به تاريخ 10 مرداد 91نوشت: گزارش تحقيق نشان مي دهد افرادي از ايران در ماه ژانويه 2011 طرح حمله به ديپلمات هاي اسرائيلي در هند و ديگر کشورها را با يک خبرنگار ايراني بررسي کردند. اين اقدام پس از ترور شماري از دانشمندان هسته اي ايران و متهم کردن اسرائيل به انجام اين ترورها انجام شد(9 , 8).

· رژيم ايران قصد دارد کشور يمن را درگير يک جنگ نظامي کند. توکل کَرمان برنده جايزه صلح نوبل از يمن گفت رژيم ايران قصد دارد با مداخله در امور يمن، اين کشور را درگير يک جنگ نظامي کند. به گزارش العربيه 7مرداد 1391، خانم کرمان برنده جايزه صلح نوبل دخالت رژيم ايران در يمن تنها سياسي نيست بلکه نظامي نيز هست و مي خواهد اين کشور را در پروژه اي که برايش ترسيم کرده، گرفتار کند. يادآوري مي شود که به دنبال کشف يک شبکه جاسوسي رژيم آخوندي در يمن، رئيس جمهور اين کشور در يک اخطار شديد الحن نسبت به دخالت هاي رژيم در اين کشور گفت: ما شما را در مقابل جهان رسوا و شرمگين خواهيم کرد و قيمت سنگيني در اين زمينه پرداخت خواهيد کرد(10).

· آنکارا ابراز داشت : رژيم ايران به " پ ک ک" کمک مي کند. معاون نخست وزير ترکيه در اين رابطه بيان کرد: سياست هاي کنوني رژيم ايران، مهر تاييدي بر توافق بين ايران و " پ ک ک" مي زند و صحت خبر سال گذشته خبرگزاري هاي ترکيه را تاييد مي کند، زيرا در سال گذشته، رژيم ايران با نيروهاي پژاک درگير جنگ سختي شده بود که ايران يک دفعه جنگ را بدون هيچ دليلي متوقف کرد.(11).

· حمله به اتوبوس گردشگران اسرائيلي در هيجدهمين سالگرد بمب گذاري مرکز يهوديان در آرژانتين صورت گرفته است. به گزارش خبرگزاري رويترز، بنيامين نتانياهو با صدور بيانيه‌اي گفت: «تمامي شواهد دال بر دخالت ايران است که از تايلند گرفته تا هند و گرجستان و کنيا و قبرس و ديگر جاها، شهروندان اسرائيل را نشانه رفته‌ است.»(12)

· روزنامه واشنگتن پست آمريکا روز دوشنبه 8 مرداد 91 با انتشار گزارشي مدعي شد ايران طرحي را براي ترور ديپلمات هاي آمريکايي ، اسراييلي و يهوديان در 7 کشور جهان طراحي کرده است. به گزارش عصر ايران، بر اساس ادعاي اين روزنامه آمريکايي، در نوامبر سال 2011 هشداري از سوي آمريکا به سفارت اين کشور در باکو ارسال مي شود و طي اين هشدار به سفير آمريکا در باکو گزارش مي شود طرح تروري عليه اعضاي کادر ديپلماتيک آمريکا در باکو در جريان است. اين روزنامه آمريکايي در ادامه مي نويسد: پس از آن بود که در مارس سال ميلادي جاري پليس آذربايجان 22 تن را به اتهام تلاش براي ترور و جاسوسي براي ايران دستگير کرد اما هيچ گاه اين مساله مشخص نشد که اين افراد دستور انجام عمليات ترور را از سوي چه کساني دريافت کرده اند. واشنگتن پست در ادامه مدعي مي شود بر اساس اطلاعاتي که سازمان هاي اطلاعات آمريکا دريافت کرده اند ، دولت ايران طرحي را براي ترور اعضاي کادر ديپلماتيک آمريکا و اسراييل و نيز عربستان در 7 کشور مختلف را طراحي کرده است و براي اين کار از کمک کادرهاي حزب الله لبنان نيز بهره مي گيرد (13 ,14).

· افشاي يک طرح ترور ناکام از سوي رژيم ايران در کشورآذربايجان. تلويزيون دولتي آذربايجان روز پنجشنبه 19 ژانويه 2012 گزارشي درباره يک طرح ناکام تروريستي در باکو پخش کرد که از سوي ارگان‌هاي امنيتي ايران تدارک شده بود. در اين طرح قرار بود مديران يک مرکز آموزشي يهوديان در باکو ترور شوند. گروه ترور قرار بود در ازاي اجراي اين عمليات،150 هزار دلار دستمزد دريافت کنند(15 ,16).

· 7اکتبر 2012 انجام عمليات ابوب بر فراز آسمان اسرائيل : هواپيماي بدون سرنشين براي شناسايي امکانات اسرائيل وارد سرزمين اسراييل شد. کشور سازنده اين هواپيماي بدون سرنشين ايران است، پشت برنامه ريزي براي انجام چنين عملياتي حزب الله لبنان و حسن نصرالله و خامنه اي و يارانش قراردارند.

موارد بالا جمع بندي مختصري بود از تحرکات تروريستي حکومت اسلامي ايران تنها در يک سال گذشته که بسترهاي کشمکش هاي نظامي آينده را به سرعت فراهم مي سازد.

و اما راهبرد تروريستي نظام اسلامي برخاسته از چه تفکري است و چه دکتريني پشت اين تحرکات خوابيده است؟

راهبردهاي سياست خارجي حکومت اسلامي مبتني است بر ديدگاه آرمان گرايانه اسلامي که اسلام را دين برتر مي داند و سلسله مراتب حاکم بر نظام بين المللي را که انطباقي با نظام ارزشي اسلام ندارد ناعادلانه و باطل مي شمارد. از اين رو مقاومت و ايستادگي در مقابل قدرت هاي غربي طاغوتي و استکباري (بخوانيد امپرياليستي و صهيونيستي) ازمهم ترين مولفه هاي اين ديدگاه به حساب مي آيد. انعکاس اين نگاه را در اصول سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران به خوبي مي توان ديد. براي روشن شدن زمينه هاي اين نگاه به عمق تفکر و باورهاي نظام جمهوري اسلامي مي رويم و نگاهي به رسالتي که اين نظام براي خود تعريف مي کند و سپاه قدس خود را بر اساس آن تربيت مي نمايد مي پردازيم . ارزيابي زير بر اساس تعاليم سپاه پاسداران و دکترين تدريس شده توسط رژيم جمهوري اسلامي و رفتارهاي نظام جمهوري اسلامي تنظيم و تدوين شده است(18,19).

نظام جمهوري اسلامي خود را حکومت قبل از ظهور امام زمان مي داند و خامنه اي خود را سيد خراساني و احمدي نژاد خود را شعيب ابن صالح سردار سيد خراساني مي دانند که از ايران قيام مي کنند و زمينه ظهور امام دوازدهم شيعيان را فراهم مي سازند و سرداراني نيز از ساير نقاط جهان قيام کرده و به سيد خراساني مي پيوندند.

جمهوري اسلامي از طريق حمايت و پشتيباني از اين سرداران براي مثال سردارسيد حسن نصرالله، تنش کشورهاي ميزبان را از جمله لبنان تشديد مي کند. هم چنين در امريکاي لاتين از طريق حمايت مالي و معنوي از چاوز و مردم کشور او، سياست و فرهنگ آمريکا ستيزي را تقويت مي کند و تحرکاتي از اين قبيل مرتبا از طريق جمهوري اسلامي هدايت و پيگيري مي شود.

بخش بزرگي از درآمدهاي قاچاق مواد مخدر، سلاح و فروش نفت و ساير درآمدهاي داخل ايران به کشورهاي فلسطين، عراق، سودان، يمن، اعراب حاشيه خليج فارس، افغانستان، پاکستان، هند، آفريقا و... کليه کشورهايي که در روايات تشيع آمده است که البته برخي ازاين کشورها جمعيت مسلمان ندارند ولي قابليت ضد امريکائي و ضد اسراييلي زيادي دارند ارسال مي شود. به همين دليل بر نظام ولايت فقيه که با امام زمان در ارتباط است واجب است که در اين کشورها اسلام شيعه گري را ترويج دهد و هزينه هنگفتي جهت تبليغات و ساخت مساجد و ارسال کمک هاي نقدي و غير نقدي براي مردم آن کشور و امتيازات ويژه به دولت و ملت آن کشورها اختصاص دهد.

هدف از اين راهبرد "خيرخواهانه" جمهوري اسلامي برقراري و استفاده ابزاري از اين دولت ها و ملت ها در جهت حمايت از سياست خود است. اين سياست مبتني است بر تجهيز تروريست هاي اسلامي و يا به تعبير آنها "ملت هاي مسلمان" به سلاح و مهمات نظامي جهت پيشبرد جنگ هاي مسلمين با ارتش کفر و صدور انقلاب اسلامي به جهان و بسترسازي براي ظهورامام زمان. پرواضح است که اين عمليات بسيار پرهزينه است ولي با توجه به ايدئولوژي مهدويت بايد هزينه گردد تا سربازان و سرداران امام زمان تربيت شوند تا بلاد کفار ضعيف و ضعيف تر شوند. دقيقا به همين دليل نيز جمهوري اسلامي مواد مخدر را به کشورهاي اروپايي به شکل قاچاق وارد مي کند که هم از درآمد آن براي تربيت سربازان اسلام استفاده نمايد و هم از طرفي کشورهاي اروپايي را گرفتار اعتياد و ناکارآمدي کرده و ضمنا ناامن و مشوش نمايد و در نتيجه تدريجا سربازان احتمالي لشکر کفر را از بين ببرد(21 ,29).

نظام جمهوري ولايت فقيه و سپاه پاسداران کليه برنامه هاي خود را دقيقاً بر اساس روايت هاي جعلي و بيمارگونه ازدين اسلام برنامه ريزي کرده اند. در دکترين سپاه که با عنوان "فتح کشور" نوشته شده است پيش بيني هاي مفصلي در خصوص مبارزات پارتيزاني، انفجار مکان هاي استراتژيک و حساس کشور، ترور شخصيت هاي تأثير گذار و نابودي مواد اوليه مورد نياز مردم از قبيل مواد غذايي، سوخت و... و هم چنين انباشت مهمات و سلاح و ايجاد خانه ها و مکان هاي تيمي امن براي مبارزات زيرزميني شده است. در اين خصوص سپاه پاسداران سرمايه گذاري هاي وسيعي صورت داده است .

جمهوري اسلامي در راستاي تجهيز ملل مسلمان از نظر مالي و سلاح و ادوات جنگي و دسترسي به سلاح هسته اي بسترسازي هاي کلاني جهت برپائي قيام مسلمين عليه جهان کفرصورت داده است. پيش بيني شده است که سيد خراساني خامنه اي از ايران قيام مي کند و چنانچه وي در اين جنگ شکست بخورد و ايران فتح شود نهضت هاي مقاومت که هسته هاي آن در سپاه پاسداران و بسيج طراحي شده است شروع به مقاومت مي کنند، اين هسته ها همان هسته هاي ويژه اطلاعات سپاه هستند که از هم اکنون در حال تجهيز به سلاح و مهمات و آموزش هاي ترور و عمليات انتحاري، بمب گذاري و جنگ شهري و تن به تن هستند.

اين سازماندهي سالها پيش شروع شده به طوري که بر اساس اين برنامه ريزي تا پيروزي شيعيان بر کفار اين جنگ ادامه خواهد يافت. هرچه پيش مي رويم و فرصت کوتاه تر مي شود به بروزچنين جنگي که مترادف سقوط ايران خواهد بود نزديک تر مي شويم. برنامه هاي نظامي رژيم نيز سرعت و نيروي بيشتري مي گيرد. از حدود يک سال قبل از دوره دوم رياست جمهوري احمدي نژاد برنامه عملياتي تسليح نيروهاي بسيج و سپاه و به اصطلاح سربازان امام زمان نوشته شد. اين طرح به نام طرح «دفاع از کوي و برزن» درسپاه پاسداران حدود 9 سال پيش شروع شده بود. طبق اين طرح، سربازان امام زمان (بسيجيان، سپاهيان و فداييان رهبر) تسليح مي شوند. در حال حاضر بيش از 500000 نفر مسلح به سلاح کمري هستند. از همان مقطع سپاه پاسداران شروع به مسلح کردن نيروهاي خود بر اساس تقسيم بندي زير نمود:

1. در قسمت اطلاعات سپاه پاسداران:

مسئول اطلاعات – معاوان اطلاعات – مسئول اطلاعات گردان عاشورا – سرشبکه هاي اطلاعات هر حوزه – مسئول هسته هاي ويژه – سرتيم هاي هسته هاي ويژه – کليه پرسنل اطلاعات ناحيه – مشاورين و کارشناسان اطلاعات – قسمت عمليات – معاونت هاي هر ناحيه – برخي از مخبرين تأييد شده و هر کسي که به صلاحديد اطلاعات و مسئولين بايد مسلح شود.

2. در قسمت حوزه هاي سپاه پاسداران:

مسئولين حوزه – معاونين حوزه – اعضاي شوراي حوزه – مسئولين پايگاه هاي مقاومت

3. گردان هاي عاشورا – فرمانده گردان هاي عاشورا – مسئول اطلاعات گردان – فرماندهان گروهان ها – اعضاي شوراي گردان – فرماندهان دسته هاي گروهان ها

4. حفاظت اطلاعات :

تمام پرسنل حفاظت اطلاعات مسلح مي شوند (مگر اينکه شخصي مشکل خاصي داشته باشد) .

5. افراد وابسته به سپاه :

افراد وابسته به سپاه پاسداران که در دولت و دستگاه هاي اجرايي به عنوان مدير کل، مسئول و پرسنل عالي رتبه (وابسته و نفوذي سپاه) مشغول به کار هستند نيز مسلح مي شوند.

لازم به ذکر است که از ديد اطلاعات سپاه و مسئولين مربوطه اگر فردي يا افرادي که در پست هاي کليدي ادارات قرار دارند مناسب تشخيص داده شده و براي اجراي اين طرح به درد بخورند، شکار مي شوند و از هر طريق ممکن آنها را جذب مي کنند و با دادن وعده و تطميع مالي و غير مالي آنها را جذب و يا وادار مي کنند که براي سپاه کار کنند و بعد از اعلام رضايت اين افراد آنها را به عنوان بسيجي ثبت نام کرده و پس از آموزش ضوابط قضايي، مسلح کردن آنها آغاز مي شود تا در زمان و مکاني که نياز به حضور انها هست از آنها استفاده شود .

طيف پست هاي در بالا ياد شده در کليه سطوح کشور (استان، شهرستان، بخش ها و هر نقطه اي که طبق چارت تشکيلات اطلاعات سپاه نيرو دارد) مي باشد .

از اقدامات ديگر طرح نهضت مقاومت ملي به موارد زير نيز مي توان اشاره کرد :

1. ايجاد هسته هاي ويژه نهضت مقاومت ملي که اين هسته ها همان پرسنل هسته هاي ويژه اطلاعات سپاه هستند.

2. ايجاد خانه هاي تيمي ومکان هاي امن خارج از پايگاه هاي مقاومت و مساجد و تجهيز آنها جهت نگهداري سلاح، مهمات، پول نقد و مواد غذايي که محل مکان ها جزء اطلاعات طبقه بندي شده مي باشد و هيچ کسي به جز افراد خاص از اين مکان ها خبر ندارد.

3. آموزش ترور بخ صورت عملي و تئوري جهت:

1. ترور عوامل بيگانه که کشور توسط انها فتح شده است.

2. نحو? عمليات خرابکاري ها و اختلال در کليه سيستم هاي شهري و کشوري

3. ترور اراذل و اوباش، ليدر احزاب سياسي مخالف، بزرگان طوايف و ايلات، اصناف و هر شخص تأثير گذار که براي اهداف مخالفان رژيم مفيد باشد .

لازم به ذکر است که کليه افراد دگرانديش و مخالفي که در ميان مراجع تقليد، اساتيد دانشگاه ها و دانشجويان، ليدرها و سران تشکل هاي سياسي اجتماعي، بزرگان و رهبران طوايف و ايلات و هيأتهاي مذهبي، مسئولين اصناف و... وجود دارند که احتمال آن مي رود که از قدرت خود در جهت کمک به دشمنان نظام استفاده کنند، توسط اطلاعات سپاه شناسايي شده و براي تک تک آنها پرونده اي مجزا تشکيل شده است و به صورت دائمي آنها را رصد مي کنند و مرتب از آنها گزارش مي گيرند و تخليه اطلاعاتي مي شوند.

4. شناسايي مکان هاي استراتژيک و مهم که در زمان اغتشاشات و جنگ هاي شهري بايد ازآنها استفاده شود جهت شناسايي معترضين و ترور احتمالي ليدرهاي آنان .

5. در صورت بروز جنبش هاي مردمي براي مثال اعتصابات احتمالي اصناف کشور، چنين برنامه ريزي شده است که : بسيجيان را در حرفه هاي گوناگون آموزش دهند و به آنها مأموريت داده مي شود که در زمان اعتصابِ مثلا اصناف، نيروهاي بسيج به عنوان نيروي جايگزين عمل کنند مثلاً در اعتصاب شرکت واحد تاکسيراني ، بسيجيان از اتوبوس هاي سپاه و حتي امکانات آنها جهت جابجايي کارگزاران دولت استفاده کنند وبه اين ترتيب مانع از فلج شدن سيستم هاي رفت و آمد نيروهاي رژيم گردند.

6. شناسايي انبارهاي مواد غذايي مغازه داران و تجار: پيش بيني شده است که اگر جنگي يا شورشي در کشور اتفاق افتد و احتمال کمبود مواد غذايي و نيازهاي اوليه معيشت مردم وجود داشته باشد، نيروهاي بسيج اين انبارها را تخليه و به مکان ها و منازل امن انتقال دهند و از طرفي هزاران تن گوشت، برنج، حبوبات و مواد غذايي خشک، کنسرو و کمپوت در پادگان ها و يخچال هاي بزرگ و سردخانه ها نگهداري مي شود که اين مقدار مواد غذايي براي رزمندگان رژيم به مدت دو سال کاملاً کافي مي باشد و طبق آخرين تغيير دستورالعمل آن، اين مدت از 2 سال به 4 سال افزايش يافته است. پس از اتمام اين زمان اگر نيازي به مصرف آن نشد مواد غذايي از انبارها خارج و به مصرف روزانه سربازان مي رسد و مواد غذايي تازه جايگزين مي شود .

7. برنامه عملياتي طوري تعريف شده است که در زمان بحران، نيروهاي سه گانه ارتش و نيروهاي موازي به صورت مستقل شروع به کار نمايند، يعني نيروي هوايي، دريايي، زميني، بسيج، اطلاعات، هسته هاي ويژه و... کليه واحدها بعد از قطع ارتباط هر کدام به شکل اتوماتيک عمليات خود را ادامه مي دهند و فقط در صورت امکان فرماندهان هسته ها با يکديگر تماس دارند و به اين شکل پيش بيني مقاومت در مقابل اشغال گران شده است.

طبق روايات، سيد خراساني خامنه اي در منطقه قدرت مي گيرد و عراق را فتح مي کند و سردار ديگري که از فلسطين برخاسته است به او مي پيوندد و لشکر شيعيان از عراق، فلسطين، افغانستان، پاکستان، آفريقا و ... ساير کشورهاي پيش بيني شده بعد از طي مراحلي به يکديگر مي پيوندند و تمام حاکمان کفر را کشته و کشورهايشان را به تصرف خود در مي آورند.

اين بدان معني است که اگر نشانه ها اتفاق بيفتد جنگ جهاني به راه مي افتد و دولت ولايت فقيه که در حال نابود شدن است تمام اتفاقات خاورميانه و جهان را به نوعي براي پيروان متعصب خود و مردم جهان چنين توجيه مي کند که اين اتفاقات همان نشانه هاي ظهور است و اگر نياز باشد روايتي نيز جعل کرده و از طريق حوزه علميه يا مراجع تقليد بين مردم رواج مي دهند تا کاملاً موضوع پيش آمده با نشانه هاي بيان شده در خصوص ظهور منطبق باشد و هيچ شکي براي پيروان شان وجود نداشته باشد.

اين لشکريان سازمان دهي شده طبق نقشه جنگي که هم اکنون نيز آن را طراحي و انتشار داده اند بر اساس توهمات خود، تصور مي کنند که مي توانند کل کشورهاي منطقه را به تصرف در آورند و از آسيا به سمت اروپا حرکت کنند و اروپا را نيز شکست داده و در پايان شيعيان بر جهان مستولي شوند و حکومت عدل الهي امام زمان برقرار گردد(22 ,23 ,24).

درهمين راستا به دو تن از افراد کليدي که در طراحي اين نظرات سهم به سزائي بازي مي کنند مي پردازيم.

حسن عباسي رئيس مرکز بررسي هاي دکترينال امنيت ايران و سخنگو و کارشناس ارشد اطلاعات سپاه پاسداران و عنصر کليدي در اتاق فکر خامنه اي است که در يکي از سخنراني هاي خود در مورد سازمان حراست ها مي گويد: «ما بايد انگلستان را به تسخير در بياوريم» (اشاره به تحرکات مسلمانان مقيم انگلستان مبني بر اسلاميزه شدن قوانين کشور انگلستان).

وي در دقيقه 21 نوار اين سخنراني مي گويد «بايد جنگ بيرون از مرز‌ها باشد تا ذليل نشويم».

در دقيقه 50 مي گويد «اسلام محدود به مرز‌هاي جغرافيايي و قانون اساسي‌ جمهوري اسلامي ايران نمي‌شود»

و در دقيقه 51 درباره خشک کردن ريشه نژاد آنگلوساکسن داد سخن مي دهد.

عباسي ادعا مي کند که جمهوري اسلامي 2 مليون ايراني‌ در آمريکا دارد که از دل آنها سرويس‌هاي چريکي در مي‌آورد .

عباسي مي گويد که ما 7 هزار دارنده درجه دکترا در آمريکا داريم که زيرپوشش اطلاعاتي ما هستند.

عباسي مي گويد اگر 10 نفر عرب بي سواد و ناکارآمد بدون حمايت سرويس هاي اطلاعاتي قوي 11 سپتامبر را به وجود آوردند ما با داشتن 2 ميليون نيرو درخارج با حمايت سرويس هاي اطلاعاتي ايران قادر به تحرکات چريکي کلاني خواهيم بود براي مثال شما 6 هزار کلاهک اتمي‌ در آمريکا داريد اين ? هزار کلاهک را ما با نيروهاي مسلمان غير ايراني‌ که سازماندهي‌ کرديم در خاک خودتان منهدم مي‌کنيم.

عباسي جامعه جهاني را تهديد مي کند به سازماندهي‌ کردن نيروهاي کشور‌هاي غير مسلمان آمريکاي لاتين و مکزيک که ايران در حال خريدن اين نيروها و سازماندهي‌ آنها مي‌باشد! ( مثال ونزوئلا و طرح هاي اقتصادي جمهوري اسلامي در آن منطقه). در اينجا اشاره مي‌کند که ما از طريق سازمان‌هاي اطلاعاتي از نظر جغرافيايي، نظامي، اجتماعي نقاط ضعف کشور آمريکا را مشخص کرده و از طريق اينترنت سازمان‌هاي چريکي را در جهت حملات تروريستي هدايت و سازماندهي مي‌کنيم.

او ادعا مي‌کند که از طريق کارهاي فرهنگي و و تبليغاتي‌ مانند عکس روي تيشرت و .. اقدام به جنگ فرهنگي براي فروپاشي آمريکا مي‌کنيم.

اومي گويد که از طريق قسمت اقتصادي معاونت اجتماعي با تجار مسلمان و غير مسلمان ارتباط گرفته و آنها را در راستاي اهداف رژيم هدايت مي‌کند. او اعلام مي‌کند که تروريست مقدّس است و براي ترساندن دشمن خدا ( آمريکا ) و دوستان دشمنان خدا ( کشور‌هاي اروپايي ) از آن تروريست بايد استفاده کرد . وي مي‌گويد مدرنيته همان اديان مسيحي‌ و يهوديت هستند و با خشونت آمدند و بايد با خشونت پاسخشان را داد!

بايد دقت شود که اين سخنراني‌ در سوم خرداد 1383 انجام شده است. لينک سخنراني عباسي درليست منابع موجود است(25 ,26).

هم چنين توجه به سخنراني حسن رحيم پورازغدي که از سال 1381 تا کنون عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي باشد نيزخود گوياي همين درنده خوئي و تفکر بيمار دست درکاران نظام جمهوري اسلامي است.

ازغدي در سخنراني خود مي گويد نيروهاي ما بايد آماده بشوند بروند شمال آفريقا، شرق آسيا، قلب اروپا. ما بايد آماده عمليات‌هاي جهاني‌ شويم و برادران مسسلمان خود را در تمام جهان آزاد کنيم زيرا ديگر انقلاب صادر شده است.

در دقيقه 43 نوار سخنراني مي گويد نيروهاي ما ديگر در تمام 5 قاره عالم حضور دارند و بايد يک جهاد بين المللي را دامن بزنيم و از هيچ کس نهراسيم (27).

مجموعه بالا تلاشي بود براي اثبات چندباره اينکه ما با يک نظام کاملا ايدئولوژيک و خطرناک روبرو هستم که سياست هايش قبل از هر چيز در بيت امام اش و بر اساس باورهاي ديني و مغزعليل و روح بيمار زمامداران آن تعيين مي شود ونه منافع ملت ايران. براي آنها نه شرف ونه نابودي ايران پشيزي ارزش دارد. آنها جام زهر را براي ظهور امام دوازدهم شان نوشيده اند. سخن آنها براي بازگشت به ميز مذاکره نيز تنها کاربرد اتلاف وقت و جمع آوري نيروها و سازماندهي خود دارد و بس. براي رسيدن به غايت آرزوهايشان که همانا ظهور امام زمان از راه بر هم زدن نظم شيطاني دنيوي است به هر جنايتي روي مي آورند. تقابل آنها با دنياي غرب حتمي و جدي است. آنها اين وظيفه را براي خود قائل هستند که انقلاب اسلامي خود را به هرقيمتي به دنيا صادر کنند. نيروهاي تحت فرمان آنها نيز کاملا شستشوي مغزي شده اند و به دنبال آنها تن به هراقدامي خواهند زد. اما چگونه مي توان در مقابل اين هيولا ايستاد و او را شکست داد؟

در فقدان يک نيروي آلترناتيو منسجم دموکراسي خواه چه سناريويي مي تواند در انتظار ما باشد؟

سيد علي خامنه اي مي گويد: -"غرب و امريكا و صهيونيزم امروز از هميشه ضعيف ترند. گرفتاري هاي اقتصادي، ناكامي‌هاي پي ‌در پي در افغانستان و عراق، اعتراض هاي عميق مردمي در امريكا و ديگر كشورهاي غربي كه دامنه‌ي آن روز بروز گسترده‌تر شده است، مبارزات و جانفشاني هاي مردم فلسطين و لبنان، قيام هاي دليرانه‌ مردم در يمن و بحرين و برخي ديگر از كشورهاي زير نفوذ امريكا، همه و همه حامل بشارت هاي بزرگي براي امت اسلامي و به ويژه كشورهاي انقلابي جديد است. مردان و زنان مؤمن در سراسر جهان اسلام و به ويژه در مصر و تونس و ليبي از اين فرصت براي تشكيل قدرت بين‌الملل اسلامي بيشترين بهره را ببرند» (28).

علي اصغر سيجاني کارگردان فيلم مستند «ظهور بسيار نزديک است» مي گويد: «موج «بشارت ظهور» از سوي علي خامنه‌اي هدايت مي‌شود، محمود احمدي‌نژاد شعيب‌ابن صالح بودن خود را تائيد کرده و سپاه بخش‌هايي از هزينه توليد اين مستند را تامين کرده است. ايشان همچنين انزواي رژيم صهيونيستي را يکي از اثرات بسيار مهم انقلاب‌هاي منطقه عنوان و تأکيد کردند: رژيم صهيونيستي يک غده سرطاني واقعي است و بايد قطع شود و انشاءالله قطع خواهد شد»(29)

اين جملات به حد کافي گوياست و نشان مي دهد مسيري که جمهوري اسلامي طي مي کند به کجا قرار است ختم شود.

خروج مجاهدين از ليست تروريسم آمريکا: همان طور که مي دانيد به تاريخ 29 سپتامبر2012 مجاهدين از ليست گروه هاي تروريستي ايالات متحده امريکا نيز خارج شدند. دليل اين اقدام درچنين برهه اي چيست؟

سازمان مجاهدين خلق ايران تنها نيروي متشکل و منسجم و در عين حال با پتانسيل هاي چريکي و ساختار نظامي در صحنهِ مقابله با رژيم اسلامي در يک سناريوي نظامي است. در مقابل اين نظام به دلايل عديده هيچ نيروي منسجم، متحد، دموکراسي خواه ، غير جهادي و با اراده وجود ندارد. به عبارت ديگر اپوزيسيون جمهوري اسلامي کماکان پراکنده عمل مي کند و لذا نيروي بازدارنده اي به معناي واقعي کلمه که مشروعيت نيز داشته باشد هنوز در صحنه نيست. معدود چهره هائي هستند که داراي مشروعيت و معروفيت بيشتري نسبت به رقباي خود هستند اما متاسفانه به دلايل عديده دروني و بيروني از سازماندهي سياسي ـ اجرائي نيروهاي پراکنده عاجزند. مردم بدون تشکل وسازماندهي ضعيف و ناتوانند لذا نقش نظاره گر را بازي مي کنند و حاضر به پرداخت هزينه در چنين شرايطي نيستند.

اما سازمان مجاهدين به رهبري خانم مريم رجوي با وجود تمامي نقصان ها و بدمنشي ها و کج روي ها وعدم مشروعيت در داخل کشور توانسته است نيروي سازمان يافته و مصممي را در خارج از کشورحول محور برچيدن بساط نظام ج.ا. و آرمان خواهي انقلابي شکل دهد که اين نيرو مي تواند ارتش بالفعل اين سازمان در شرايط بحراني و در موعد مقرر باشد. سازمان مجاهدين خلق نيز يک نيروي جهادي ـ شيعي است که بر اساس باورهاي ديني خود در جنگ با کفار و ضحاکان از منظر اعتقادي عمل مي کند و آماده است تا خرخره پاسداران ارتش اسلام سياه را بجود و آنها را به زباله دان تاريخ سرازير کند و انتقام اين سي و اندي سال را نيز بگيرد. نبرد و رويارويي اين دو نيروي جهادي مسير ارتش خامنه اي را نه به کربلا و قدس بلکه به بيت امام هدايت خواهد کرد و آتش اين نبرد نه به خانه دشمن غربي بلکه به خانه وي رهنمون خواهد شد.

بديهي است که ما به نقش نيروهاي پيشمرگه کرد، بلوچ و عرب در چنين سناريويي نيز بايد توجه داشته باشيم. آنها نيز در يک صحنه نظامي مي توانند دخالت کنند و دامنه درگيري ها را به استان هاي ديگر بکشانند. از طرف ديگر به دليل سرکوب مستمر هويت ملي ايرانيان، تحريک روحيه ناسيوناليستي وطن پرستانه ايراني مي تواند به همه اين اختلافات به شدت دامن بزند و سرانجام آتش يک جنگ داخلي تمام عيار برافروخته شود و در پايان، ايران نيز يوگسلاوي دوم گردد.

بديهي است که در اين ميان بخش بزرگ مردم ايران که نيروي نظاره گر هستند قرباني دو تفکرجهادي اسلامي با مخلفاتش در دو جبهه راست و چپ و در يک رودرويي نظامي و يک انتقام کشي طولاني خواهند شد. پس تا دير نشده بايد صف متحد اپوزيسيون دموکراسي خواه را براي عبور از ديکتاتوري ايدئولوژيک، استبداد سياه و سفيد جمهوري اسلامي و جنگ وتجزيه کشور تشکيل داد. فردا ديگر بسيار دير است.

 

 

 

 

 

 

 

براي نجات کشور، جمهوري خواه بودن و يا مشروطه پادشاهي طلب کردن و يا نظام کمونيستي و فدراليستي خواستن در درون هر گروه و حزب خودي مي تواند جذاب باشد اما نه براي يک کشور هفتاد و پنج ميليوني با ده ها نگرش و آرمان و آرزو براي فرداي ايرانِ بدون جمهوري اسلامي. در صورت به خود آمدن نيروهاي پراکنده اپوزيسيون بديهي است که مي توان نيروهاي به خطا رفته را نيز با صف مستحکم نيروهاي دموکراسي خواه به سمت درست هدايت کرد و به راستي در اين سناريو همه نيروها از جمله مجاهدين واحزاب قومي نيز مي توانند نقش قابل توجهي در جهت منافع مردم ايران از هر قوم و باوري ايفا کنند و به جاي منافع گروهي به منافع کل جامعه که متکثر و پلورال است نزديک شوند و بپذيرند که نوع نظام سياسي آينده يران را مردم ايران تعيين مي کنند و هر حکومت جايگزيني مشروعيت اش ناشي از اراده ملت ايران خواهد بود. مردم بار ديگر زير بار تحميل هيچ نظام مستبدي نخواهند رفت چه جمهوري باشد و چه پادشاهي، چه کمونيستي و چه فدارتيو!

کيهان آنلاين

 

25 مهر 1391/ 16 اکتبر 2012

*عکس خامنه اي و ويراني که بر جاي مي گذارد، توسط علي اوغازيان، هنرمند عکاس، در اختيار نويسندگان قرار گرفته است

 

sajjadhaghpanah@yahoo.com.

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منابع:

1-http://alireza-forghani.blogfa.com/post-80.aspx

2- http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/10/111011_u01_us-terror.shtml

3-http://www.bangkokpost.com/news/crimes/280930/police-tie-blast-suspects-to-sejeal-stickers

4-http://www.alarabiya.net/articles/2012/02/15/194758.html

5-http://www.dw.de/پليس-تايلند-مواد-منفجره-در-تايلند-هند-و-گرجستان-يکسان-بوده-است/a-15744846-1

6-http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=36934:2012-07-19-20-12-22&catid=192:2012-02-13-15-56-18&Itemid=203

7- http://rahanews.org/2012/07/20/واکنش-سپاه-پاسداران-به-دستگيري-يک-عضو-ح/

8-http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120730_l31_iran_india_israel_attack.shtml

9-http://www.asriran.com/fa/news/225368/پليس-هند-رسماً-ايران-را-متهم-به-ترور-ديپلمات-اسرائيلي-در-دهلي-نو-کرد-تکذيب

10- http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37113:2012-07-29-01-34-13&catid=131:2011-02-10-16-43-05&Itemid=173

11- http://tebrizsesi.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=8285:1391-06-15-08-11-26&catid=12:dunya&Itemid=33

http://enghelabe-eslami.com/گزارشات-و-تحليل-ها/17398-2012-10-08-15-47-33.html

12- http://news.gooya.com/politics/archives/2012/07/143813.php

13- http://www.alarabiya.net/articles/2012/05/29/217299.html

14- http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-42316.html

15- http://www.radiofarda.com/content/f3_azarbaijan_says_iran_plans_terror_attack/24460202.html

16- https://piercetraffic.cyberghostvpn.com/go/browse.php?u=http%3A%2F%2Firanglobal.info%2Fnode%2F1972&b=7

17- http://www.tabnak.ir/fa/news/277141/جزيياتي-جديد-از-سرنگوني-پهپاد-تجسسي-در-سرزمين%E2%80%8Cهاي-اشغالي

18- http://www.alvadossadegh.com/fa/article/51-apocalypse/10100-1390-03-21-19-59-42.html

19- http://iranidobareh.com/khorasani.html

20- http://www.iranidobareh.com/the_investigative_project_on_terrorism_ipt.html

21- http://www.youtube.com/watch?v=q1ShqJlN23A&feature=channel&list=UL

22- http://alireza-forghani.blogfa.com/post-80.aspx#

23- http://rajanews.com/detail.asp?id=115644

24- http://noorportal.net/PrintArticle.aspx?id=53879

25- http://bachehayeghalam.ir/vblog/چهار-گام-موثر-براي-حمله-به-دشمن-چيست؟/

26- https://www.youtube.com/watch?v=1uY5xDece8I&feature=relmfu

27- https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xFw_bkkf0z8

28- http://www.ghatreh.com/news/nn8588032/غرب-آمريکا-صهيونيزم-امروز-هميشه-ضعيف-ترند.

29- http://digarban.com/node/794

Sonja6321@gmail.com

www.victoriaazad.com

sajjadhaghpanah@yahoo.com

 

برانداز

Barandaz.com